Aktuality

Návštěva Mikuláše, anděla a veselé čertice Bertice
02. 12. 2020
Milé děti,
ve čtvrtek 3. 12. nás ve školce navštíví Mikuláš s andělem a rozvernou copatou čerticí Berticí.
Jistě je potěší Vaše písničky a básničky.
Těšte se na andělskou odměnu a mikulášskou nadílku.
Můžete přijít v převleku čertíka nebo andílka.

OTEVŘENÍ MŠ
05. 11. 2020
Vážení rodiče,
tímto Vám oznamujeme, že v pondělí 9. 11. 2020 se otevírá mateřská škola.

Prosíme potvrďte nástup Vašeho dítěte do Mateřské školy, (nejlépe do pátka 6.11.2020) prostřednictvím e- mailu: stravne.skolka@seznam.cz nebo prostřednictvím SMS zprávy na tel: 725 845 683 (hospodářka školy).

Těší se na Vás kolektiv učitelek MŠ

Děkujeme všem rodičům, kteří se přihlásili k distanční výuce a plní úkoly na webových stránkách školy. Vážíme si toho.

INFORMACE PRO RODIČE
30. 10. 2020
VÁŽENÍ RODIČE,
TÍMTO VÁM OZNAMUJEME, ŽE VZHLEDEM K PŘETRVÁVAJÍCÍ ZÁVAŽNÉ EPIDEMIOLOGICKÉ A PERSONÁLNÍ SITUACI V NAŠÍ MŠ, SE SOUHLASEM ZŘIZOVATELE- KRÁLOVEHRADECKÉHO KRAJE, BUDE PŘEDŠKOLNÍ ZAŘÍZENÍ NADÁLE UZAVŘENO, PROZATÍM DO 6. 11. 2020.

NADÁLE POKRAČUJEME V DISTANČNÍ VÝUCE, KTEROU NAJDETE VLEVO NA LIŠTĚ, VE SLOŽCE: "YETTI U VÁS DOMA".

PŘEJEME VŠEM PEVNÉ ZDRAVÍ A DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.
PEVNĚ VĚŘÍME, ŽE SE SITUACE BRZY ZLEPŠÍ A ZNOVU SE VŠICHNI SETKÁME V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE.
ŘEDITELSTVÍ MŠ

INFORMACE PRO RODIČE
23. 10. 2020
Milí rodiče,
moc vás všechny zdravíme a přinášíme Vám nové informace ohledně karantény u jednotlivých tříd a dětí.

Do dnešního dne byly osloveny 3 třídy za účelem domácí karantény (děti se ve třídě setkaly s pozitivní dospělou osobou). Ve spolupráci s KHS byly rodinám emailem odeslány základní informace a pokyny.

Karanténa je nařizována v délce 10 dnů od data posledního rizikového kontaktu s osobou, u níž byla prokázána nákaza koronavirem. V průběhu karantény je POVINNOST podstoupit PCR test v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději však do 10. dne.
Možnost 14. denní karantény bez testu lze využít pouze v případě, kdy v době nařízení karantény již téměř uplynula 10. denní doba od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, tudíž není technicky ani časově možné absolvovat PCR test do 10. dne od posledního kontaktu.

Aktuálně očekáváme výsledky testů na Covid - 19 u poslední skupiny zaměstnanců. V případě, že dojde ke změnám v karanténních opatřeních u dalších tříd, budeme vás telefonicky nebo emailem kontaktovat.

I my si přejeme, aby se chod MŠ vrátil, co nejdříve do běžného režimu.

Děkujeme za vaši trpělivost a pochopení!
Ředitelství školy

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE ! UZAVŘENÍ MŠ
22. 10. 2020
S ohledem na závažný epidemiologický stav, personální situaci a minimální počet dětí v mateřské škole, zřizovatel Královéhradecký kraj souhlasí s uzavřením mateřské školy v období od 23.10.-30.10.2020. Ředitelství školy

ZAHÁJENÍ DISTANČNÍ VÝUKY
22. 10. 2020
Distanční (dálková) výuka, bude zahájena od 23. 10. 2020 a bude určena pro každého předškoláka či dítě s odloženou povinnou školní docházkou, po dobu uzavření naší Mateřské školy. Třídní paní učitelky Vám již připravily úkoly, které na Vás budou čekat na těchto stránkách. Děkujeme, že sledujete podsložku: Yetti u Vás doma (levý sloupec).

OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ KORONAVIRU
20. 10. 2020
Vážení rodiče, s ohledem na šíření již potvrzené nemoci Covid-19 u některých pracovníků naší MŠ, Vás tímto prosím o dodržování preventivních hygienických opatření (rouška, mytí rukou, rozestupy). Mateřská škola je i nadále otevřena za přísných hygienických pravidel (nosíme roušky, desinfikujeme, pravidelně větráme apod.). O podrobnostech chodu či uzavření mateřské školy je aktuálně jednáno s krajskou hygienickou stanicí. O dalších opatřeních Vás budeme včas informovat. Předem děkujeme za Vaši ohleduplnost a vstřícnost.
Krásné dny a hlavně hodně zdraví. Daniela Kranátová a kolektiv učitelek

OMEZENÍ POHYBU OSOB V BUDOVĚ MŠ
10. 09. 2020
ŽÁDÁME RODIČE,
ABY DO BUDOVY MŠ VSTUPOVAL S DÍTĚTEM POUZE JEDEN DOSPĚLÝ DOPROVOD.

DĚKUJEME, ŽE RESPEKTUJETE PRAVIDLA A SPOLUPRACUJETE.
ŘEDITELSTVÍ MŠ

EPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ V BUDOVĚ MŠ
10. 09. 2020
ŘEDITELSTVÍ ŠKOLY ŽÁDÁ O DODRŽOVÁNÍ NÁSLEDUJÍCÍCH EPIDEMIOLOGICKÝCH PRAVIDEL V PROSTORÁCH BUDOVY MŠ:
OD ČTVRTKA 10. 9. 2020 MUSÍ MÍT KAŽDÁ DOSPĚLÁ OSOBA (MIMO PEDAGOGICKÝ PERSONÁL) PŘI PŘIVÁDĚNÍ A VYZVEDÁVÁNÍ DÍTĚTE NASAZENOU ROUŠKU.

POUŽÍVEJTE DEZINFEKČNÍ SPREJ PŘI VSTUPU DO MŠ!!!!

DODRŽUJTE MOŽNÉ ROZESTUPY V PROSTORÁCH ŠATNY A HAL BUDOVY.
MINIMALIZUJTE DOBU, KTEROU TRÁVÍTE V BUDOVĚ MŠ NA NEZBYTNĚ NUTNOU.

Děkujeme za spolupráci
Ředitelství školy

VÍTÁME VÁS V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021
01. 09. 2020
V úterý 1.9. 2020 zahajujeme nový školní rok 2020/2021 a těšíme se na stávající i nově nastupující děti. V prostorách šatny bude umístěna informativní nástěnka se jmennými seznamy dětí na jednotlivých třídách.
Pro školní rok 2020/2021 otevíráme šest tříd.
Pro nováčky: Moc se na Tebe těšíme😊. Na první den budeš potřebovat pohodlné oblečení, bačkorky a dobrou náladu. Čeká Tě spousta nových kamarádů a krásných hraček.
Informace pro rodiče: Veškeré potřebné informace můžete průběžně sledovat na webových stránkách a nástěnkách v mateřské škole. Zároveň máte možnost využívat individuálních konzultací s třídními učitelkami (další informace na nástěnkách v šatně každé třídy). Provozní doba MŠ je od 6:30 do 16:30 hod. Doporučujeme Vám, pro usnadnění začátků v MŠ, vodit dítě první dny v čase 7:30 – 8:15 hod.
Do šaten dětem připravte, prosíme:
*Náhradní oblečení (triko, spodní prádlo, ponožky, tepláky nebo elasťáky)
*vhodné oblečení a obuv na ven
*pláštěnku a holínky
* Pyžamo ( pokud bude dítě v MŠ odpočívat)

První školní den v mateřské škole se blíží. Jaký bude? To záleží i na vás, na rodičích. Budete-li na něj své děti připravovat, věříme, že se vašim dětem bude v mateřské škole líbit. Čím kratší loučení, tím lépe pro všechny. Děti se časem uklidní, vždyť je kolem nich tolik lákavých hraček. Nerozhodné postávání u dveří jim nepomůže. Pokud někdo z rodiny může, alespoň zpočátku přijít pro nováčka co nejdříve, usnadníte mu tím těžké chvíle počáteční adaptace. Jak na to ? •Povídejte si s dětmi o tom, jaký bude den ve školce. Jestli bude chodit domů po obědě, nebo tu budou spát. •Informujte dítě o tom, kdo ho bude vodit do školky a kdo domů. •Ráno vstaňte trochu dřív, než je třeba, ať máte na všechno dost času. •Hodně si povídejte a buďte opravdu trpělivou a laskavou maminkou a tatínkem. •A hlavně žádné slzy! Ty si schovejte až budete sama/sám….. Těší se na Vás kolektiv MŠ

TELEFONNÍ ČÍSLA DO TŘÍD
01. 09. 2020
Vážení rodiče, paní ředitelku Mgr. Danielu Kranátovou lze kontaktovat na tel. čísle: 724 885 932

V případě potřeby lze kontaktovat třídní učitelky vašeho dítěte. Pro tyto účely využívejte služební telefony MŠ.

V PŘÍZEMÍ BUDOVY ( I.TŘÍDA A - Žabičky, II. TŘÍDA B - Broučci) TEL. ČÍSLO: 722 066 450
V I. PATŘE BUDOVY ( III. TŘÍDA D - Motýlci, IV. TŘÍDA E - Sluníčka, V. TŘÍDA F - Fíci, VI. TŘÍDA G - Sovičky) TEL. ČÍSLO: 722 066 453

OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ KORONAVIRU
01. 09. 2020
Vážení rodiče,
v souvislosti s vývojem situace šíření koronaviru Vás žádáme, abyste věnovali zvýšenou pozornost svému zdravotnímu stavu, zdravotnímu stavu dítěte a příznakům nemoci.
Zejména v případě, že jste se navrátili ze zahraničí, vyhledejte v případě projevů nemoci lékařskou pomoc, zajistěte případnou karanténu.
Apeluji tímto na naši vzájemnou důvěru, dobrou spolupráci a zodpovědný přístup k ochraně zdraví dětí i dospělých.

Děkuji Vám za pochopení a spolupráci.

Mgr. Daniela Kranátová
ředitelka školy

Heslo pro úpravy:

       img/horni_lista_01.jpgimg/horni_lista_02.jpgimg/horni_lista_03.jpgimg/horni_lista_04.jpgimg/horni_lista_05.jpgimg/horni_lista_06.jpgimg/horni_lista_07.jpgimg/horni_lista_08.jpgimg/horni_lista_09.jpgimg/horni_lista_10.jpgimg/horni_lista_11.jpg