O projektech

1. SE SOKOLEM DO ŽIVOTA, ANEB SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

Ve školním roce 2020/2021 jsme se zaregistrovali do 5. ročníku projektu: "Svět nekončí za vrátky ,cvičíme se zvířátky". Jsme rádi, že si děti hravou formou rozvíjejí pohybové dovednosti. Věříme, že zábavný program obohatí pohybové činnosti. Každé dítě má k dispozici pracovní sešit a samolepky.

projekt/img/se_sokolem_do_zivota.jpg

2. Zažádali jsme o podporu v tomto projektu:

Číslo programu:02
Název programu:Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání
Číslo výzvy:02_18_063
Název výzvy:Výzva č. 02_15_022 pro Podporu škol formou projektů zjednodušeného vykazování – šablony II. pro méně rozvinutý region v prioritní ose 3.
Projekt je zaměřen na následující témata:
Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ – DVPP v rozsahu 8 hodin – osobnostně sociální rozvoj,
Využití IT ve vzděláván v MŠ,
Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictví vzájemných návštěv,
Projektový den mimo školu.

projekt/img/projekt_01.jpg

3. Projekt MAP Trutnovsko

Od dubna roku 2016 se začíná realizovat plán v oblasti školství v regionu Trutnovska. V tomto projektu se nachází 45 subjektů, které do tvorby MAP přímo nebo nepřímo zasahují. Setkávání ředitelů MŠ a ZŠ proběhlo 1. 6. 2016 v Havlovicích, kde byl zahájen dvouletý projekt místních akčních plánů (MAP), který by měl zásadním způsobem pomoci školským zařízením případné čerpání prostředků z fondů EU. Hlavním cílem projektu je vytvořit a zejména „uvést do života“ funkční systém spolupráce v území v oblasti předškolního a základního vzdělávání, za účasti všech relevantních subjektů, tj. zřizovatelů, škol, dalších vzdělávacích zařízení a dotčené veřejnosti.

4. Fond Sidus, z.ú. - dlouhodobě podporuje nemocné a potřebné

V březnu 2017 jsme požádali Fond Sidus o finanční podporu pro naše děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Se žádostí jsme uspěli a naší mateřské škole byl věnován finanční dar ve výši 17.182,- Kč k zakoupení iPadu Aple iPad Air 2. Děkujeme.

5. KLOKANOVY ŠKOLKY

Od letošního školního roku spolupracujeme se Střediskem volného času Lužánky v Brně – na projektu KLOKANOVY ŠKOLKY. Jsme Centrem kolegiální podpory a tvoříme síť spolupracujících 42 mateřských škol v ČR. Cílem projektu je provázat aktivní školky mezi sebou ve formě workshopů (aktivní a obohacující forma předávání zkušeností), protože pro pedagogy je často sdílení zkušeností přínosnější než teoretické semináře. Učitelé také jistě ocení tipy na ověřené publikace, hry, náměty k různým aktivitám, činnostem a inspiraci na uspořádání různých koutků ve třídě. Výsledkem workshopů by měla být změna záznamových archů i plánování vzdělávacích činností podle vývojového principu, individuální hodnocení dětí po vývojově seřazených činnostech. Metodikem projektu je Mgr. Jiřina Bednářová. Těší se na Vás naše lektorky Mgr. Šárka Folcová a Bc. Jana Švecová

projekt/img/klokanovy_skolky.jpg

6. MEZI NÁMI MEZIGENERAČNĚ

S velkou radosti spolupracujeme na projektu: MEZI NÁMI MEZIGENERAČNĚ. Počátkem školního roku jsme se zapojili do mezigeneračních aktivit obecně prospěšné společnosti Mezi námi. Díky tomuto programu se potkávají ti, mezi nimiž je věkový rozdíl třeba více než 80 let. Naše děti, babičky a dědové z domovů důchodců v Trutnově, budou mít od října 2019 možnost se poznat a najít k sobě vzájemnou cestu. Setkání bude probíhat formou výtvarných nebo kreativních činností, hraní her, sportovních aktivit, muzicírování, besídek v domovech seniorů. Letošní školní rok jsou do projektu zapojeny třídy sluníček, Fíku a Soviček s nejstaršími dětmi.

projekt/img/mezigeneracne.jpg